Instytut Sportu
i Kultury Fizycznej

Witamy

Grafika wektorowa Ikona fb, Ikona fb obrazy wektorowe - Page 2 |  DepositphotosInstagram a promocja marki – musisz korzystać z tego narzędzia - Agencja  marketingowa LTB

 

Witamy na stronie Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W naszym Instytucie realizowane są zajęcia dydaktyczne oraz współprace naukowe z instytucjami zagranicznymi. Nasi pracownicy są autorami programów nauczania z zakresu szeroko rozumianej kultury fizycznej. Współpracujemy z uczelniami z całego świata.

Obecnie trwa rekrutacja na studia I stopnia w roku akademickim 2022/2023. Drzwi uczelni są szeroko otwarte, dla wszystkich, którzy chcę coś zmienić w swoim życiu i lubią sport. Studia to nie tylko nauka ale także ogrom praktyki, nowe doświadczenia i znajomości. Wielu naszych absolwentów odnalazło u nas swoją drogę kariery zawodowej.

W szczególności zapraszamy na kierunki realizowane przez nasz Instytut:

Wychowanie Fizyczne - I stopień

Turystyka i Rekreacja - Menadżer sportu - II stopień

 

Dlaczego warto?

Studia na kierunku Wychowanie Fizyczne dedykowane są dla wszystkich pasjonatów zdrowego stylu życia. Celem kształcenia jest zdobycie kompetencji i umiejętności niezbędnych do organizacji i prowadzenia zarówno lekcji wychowania fizycznego w szkole, organizacji i zarządzania działalnością w obiektach sportowych oraz organizacji sportu i rekreacji dla różnych warstw społecznych w tym dla osób niepełnosprawnych. Kadrę na kierunku Wychowanie Fizyczne tworzą znani w kraju i za granicą naukowcy, wybitni sportowcy, mistrzowie Polski i Europy, trenerzy klasy mistrzowskiej, menedżerowie sportu z wieloletnim doświadczeniem. Studia pod okiem specjalistów w sposób praktyczny przygotują studentów do dalszej pracy w branży sportowej. Zważywszy na wzrostowy trend branży związanej z kulturą fizyczną kierunek Wychowanie Fizyczne jest bardzo przyszłościowym kierunkiem. Absolwent po studiach na kierunku Wychowanie Fizyczne ma możliwość podjęcia pracy w stowarzyszeniach kultury fizycznej, fundacjach i jednostkach samorządowych. Absolwenci mogą podjąć pracę m.in. w szkołach podstawowych, placówkach wychowania pozaszkolnego, organizacjach i stowarzyszeniach sportowych (klubach i związkach sportowych) oraz placówkach sportu, rekreacji i turystyki (ośrodkach sportowych, rekreacyjnych, wypoczynkowych), placówkach działających na rzecz sportu osób niepełnosprawnych. Dodatkowo absolwenci przygotowani są do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rekreacji i sportu: szkółki pływania, kluby sportowe, fitness i siłownie, organizacja kolonii i obozów sportowych.

Aktualności

13 maja 2023Projekt Polsko-Kazachstańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa i Ratownictwa

W okresie od 17 do 21 kwietnia odbył się projekt Polsko-Kazachstańskiego Regionalnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa i Ratownictwa "RITA", który był realizowany przy wsparciu Ambasady Kazachstanu w Polsce w ramach współpracy z Aktobe Regional University im. K. Zhubanova.

Szczegóły
13 maja 2023„Edukacja samo - diagnozy raka piersi u młodzieży Kazachskiej” w ramach programu RITA

W okresie od 24 do 28 kwietnia 2023 r. w Kazachstanie  odbył się projekt „Edukacja samo - diagnozy raka piersi u młodzieży Kazachskiej” w ramach programu RITA "Zmiany w regionie" realizowany przez polskie stowarzyszenie „AZS WSG” przy wsparciu Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Szczegóły
19 grudnia 2022I REGIONALNY TURNIEJ GIER ADAPTACYJNYCH KUJAW I POMORZA

To był wspaniały dzień, pełen pozytywnych emocji. Nowe wyzwanie dla Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej zakończyło się sukcesem. Dziękujemy wszystkim za udział i widzimy się za rok !!!

Szczegóły