Instytut Sportu
i Kultury Fizycznej

„Edukacja samo - diagnozy raka piersi u młodzieży Kazachskiej” w ramach programu RITA

W okresie od 24 do 28 kwietnia 2023 r. w Kazachstanie  odbył się projekt „Edukacja samo - diagnozy raka piersi u młodzieży Kazachskiej” w ramach programu RITA "Zmiany w regionie" realizowany przez polskie stowarzyszenie „AZS WSG” przy wsparciu Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

W okresie od 24 do 28 kwietnia 2023 r. w Kazachstanie odbył się projekt „Edukacja samo - diagnozy raka piersi u młodzieży Kazachskiej” w ramach programu RITA "Zmiany w regionie" realizowany przez polskie stowarzyszenie „AZS WSG” przy wsparciu Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

W Шәкәрім Университеті i Semey Medical University odbyły się Akademickie Dni Walki z Rakiem Piersi. W wydarzeniu wzięła udział nasza kadra wykładowców składająca się z onkologów i naukowców. Przeprowadzono bezpłatne konsultacje z polskimi onkologami oraz kampanie informacyjną dla obywateli Kazachstanu. 

Na działania projektowe została wysłana delegacja z Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły Gospodarki: Dyrektor ISiKF, Ambasador Kongresów Polskich prof. WSG dr Alexander Skaliy, Dziekan ds. współpracy z uczelniami ze Wschodu doc. dr Tatiana Skaliy, specjalista chirurg, onkolog lek. med. Witold Kowalski, profesor Kateryna Mulyk.